Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2017" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2017"

Data publikacji 28.12.2017

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie posumowała świąteczne działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2017". Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano w przedświąteczny piątek i sobotę.

W okresie od 22 do 26 grudnia br. funkcjonariusze ostrzeszowskiej policji, tak jak i pozostali policjanci służący na terenie całego kraju, wzięli udział w ogólnopolskich działaniach, pn. "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2017". Szczególną uwagę w tych dniach pełniący służbę na drogach policjanci zwracali na bezpieczeństwo osób podróżujących, jak również na ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg oraz osób niestosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Podczas trwających działań Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała łącznie 10 kolizji drogowych, których uczestnicy nie doznali żadnych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali również jedną osobą kierującą pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierującego po spożyciu alkoholu.

Święta minęły również spokojnie w domowych zaciszach. Nie odnotowano interwencji zarówno w miejscach publicznych jak i w miejscach zamieszkania oraz innych zdarzeń kryminalnych.

W związku ze zbliżającym się Sylwestrem apelujemy o ostrożność podczas korzystania z materiałów pirotechnicznych w postaci petard czy sztucznych ogni, a także o rozsądek za kierownicą podczas powrotów z imprez sylwestrowych.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk