Podsumowanie sylwestrowego weekendu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie sylwestrowego weekendu

Data publikacji 02.01.2018

Miniony weekend minął dość spokojnie na terenie działania ostrzeszowskiej komendy. Odnotowano m. in. 4 kolizje, 10 interwencji domowych oraz zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących.

Za nami ostani weekend 2017 roku, który trwał od 29 grudnia 2017 roku do 01 stycznia 2018 roku. W tych dniach na terenie powiatu ostrzeszowskiego służbę pełniły dodatkowe partole policji, które czuwały nad bezpieczeństwem zarówno mieszkańców jak i osób przemieszczających się przez powiat. Odnotowano również kilka interwencji dotyczących nieporozumień rodzinnych oraz używania petard. Nie zabrakło także awanturnika, który noc sylwestrową spędził w ostrzeszowskiej komendzie. Poniżej przedstawiamy zdarzenia, które miały miejsce w tym okresie:

Zdarzenia drogowe:

  1. W dniu 29.12.2017 roku o godzinie 16:50 w miejscowości Grabów nad Prosną na ul. Ostrzeszowskiej, 39-letni mieszkaniec Latowic, kierujący samochodem osobowym marki Honda CRV wykonując manewr cofania na parkingu poza drogą publiczną, uderzył w zaparkowany pojazd marki Renault Laguna, wewnątrz którego znajdował się 62-letni kierujący oraz 57-letnia pasażerka (mieszkańcy gm. Grabów nad Prosną). Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym.

  2. W dniu 30.12.2017 roku tuż po godzinie 08:00 w miejscowości Torzeniec 45-letni nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego mieszkaniec Galewic, kierujący samochodem osobowym marki Nissan Almera, na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki Citroen Jumper, którym kierował 34-letni obywatel Bułgarii. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W stosunku do sprawcy policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

  3. W dniu 30.12.2017 roku o godzinie 23:15 w miejscowości Ostrzeszów na ul. Gen. Sikorskiego 18-letni mieszkaniec Komorowa, kierując samochodem osobowym marki BMW nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe oprócz kierującego znajdowała się pasażerka. Nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami:

  1. W dniu 31.12.2017 roku około godziny 11:40 w miejscowości Marszałki 32-letni mieszkaniec Kuźnicy Bobrowskiej, kierując samochodem osobowym marki Fiat Seicento na łuki drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na lewą stronę drogi, a następnie pojazd dachował. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że kierujący prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Od mężczyzny pobrano krew do badań oraz osadzono w PDOZ do dyspozycji prokuratora.

  2. W dniu 01.01.2017 roku o godzinie 11:04 w miejscowości Rogaszyce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Golf, którym kierował 34-letni mieszkaniec Rogaszyc, znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przekroczenie prędkości:

  1. W dniu 01.01.2017 roku o godzinie 12:25 w miejscowości Turze 33-letni mieszkaniec Ostrzeszowa kierujący samochodem osobowym marki Audi przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 38 km/h. W związku z odmową przyjęcia mandatu karnego na sprawcę wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk