Mandat 300 zł za kradzież alkoholu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Mandat 300 zł za kradzież alkoholu

Data publikacji 05.02.2018

Uiszczeniem zapłaty za skradziony towar oraz nałożeniem mandatu karnego w wysokości 300 zł zakończyła się interwencja w stosunku do mężczyzny, który dokonał kradzieży alkoholu. Tego samego dnia został on również doprowadzony w celu wytrzeźwienia.

W dniu 03.02.2018 roku o godzinie 06:35 ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Ostrzeszowa, zgłosiła kradzież alkoholu przez znanego jej mężczyznę, który następnie uciekł ze sklepu.

W wyniku podjętej interwencji funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który zapłacił w sklepie należność w kwocie 24 złotych za skradziony towar. Ponadto za popełnienie wykroczenia z art. 119 kodeksu wykroczeń policjanci nałożyli na sprawcę mandat karny w wysokości 300 złotych.

Tego samego dnia tuż przed godziną 12:00 została zgłoszona interwencja w stosunku do sprawcy kradzieży, który znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,58 mg/l) zachowawywał się agresywnie. Podczas interwencji mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. W związku z powyższym podjęli oni decyzję o zatrzymaniu awanturnika i umieszczeniu go w celu wytrzeźwienia w PDOZ KPP Ostrzeszów.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk