Zignorował nadawany sygnał barwy czerwonej na przejeździe kolejowym - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Zignorował nadawany sygnał barwy czerwonej na przejeździe kolejowym

Data publikacji 08.02.2018

Policjanci ukarali mandatami karnymi sprawcę, który nie zastosował się do nadawanego sygnału świetlnego w kolorze czerwonym na przejeździe kolejowym w miejscowości Niedźwiedź.

W dniu 06.02.2018 roku w godzinach popołudniowych (po godz. 17:00) dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niezastosowaniu się przez kierującego samochodem marki Opel Insignia do nadawanego sygnału barwy czerwonej na przejeździe kolejowym w miejscowości Niedźwiedź i uszkodzeniu pół zapory. Zgłaszający dodał, że w tym czasie nadjeżdżał pociąg, który nadawał sygnał dźwiękowy, natomiast sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

O powyższym powiadomiono pracownika PKP w Ostrzeszowie, który poinformował, że o godz. 17:00 urządzenia kontrolne odnotowały awarię barier, wobec czego na wskazanym odcinku ograniczono prędkość jazdy pociągów.

Policjanci na podstawie przekazanych informacji ustalili, że sprawcą wykroczenia oraz uszkodzenia pół zapory jest 34-letni mieszkaniec Szklarki Myślniewskiej,na którego nałożono dwa mandaty karne na kwotę 300 złotych każdy.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk