Aktualności

Plakaty promujące m. in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa trafiły do placówek oświatowych

Data publikacji 08.02.2018

Realizując zadania z zakresu promowania nowych aplikacji ułatwiających społeczeństwu kontakt z policją, tj. Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzielnicowi przekazywali dyrektorom placówek oświatowych plakaty informacyjne.

W miesiącu styczniu br. dzielnicowi, w ramach programu prewencyjnego "Dzielnicowy bliżej nas", spotykali się z dyrekcją oraz gronem pedagogicznym placówek oświatowych działających na terenie powiatu ostrzeszowskiego, celem przekazania informacji dotyczących nowych nerzędzi pomocniczych w postaci aplikacji Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z zagrożeniami występującymi na danym obszarze (gminy lub całego powiatu). Pomaga ona również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.

Aplikacja „Moja Komenda” to mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji, który można zaistalować na telefonach obsługujących system Android i iOS. Dzięki niej można w prosty sposób wyszukać najbliższą jednostkę, ustalić dane dzielnicowego, któremu podlega rejon na którym zamieszkujemy, a także jednym kliknięciem pozwala na połączenie z wybraną jednostką lub wybranym dzielnicowym.

Zachęcamy zatem do zapoznania się z nowymi aplikacjami:

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk

 

Autor: Magdalena Hańdziuk