Spotkanie z uczniami SP nr. 3 im. św. Dominika Savio w Ostrzeszowie - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Spotkanie z uczniami SP nr. 3 im. św. Dominika Savio w Ostrzeszowie

Data publikacji 06.03.2018

W dniu 05.03.2018r spore grono najmłodszych milusińskich miało okazję wysłuchać jakie zagrożenia niesie ze sobą internet.

Podczas wizyty w Szkole Podsatwowej nr 3 w Ostrzeszowie Dzielnicowi z KPP Ostrzeszów omówili zagrożenia, które pojawiają się w sieci. W pogadance uczestniczyli uczniowie klas od I-IV podzieleni na dwie grupy, łącznie około 200 osób wraz ze swoimi wychowawcami i pedagogiem.

W tym dniu przekazano informacje i omówiono zagrożenia, które dotyczą właśnie najmłodszej grupy odbiorców tj. zagrożenia wynikające z ogólno dostępnych gier komputerwych takich jak komunikacja na czacie we wspomnianych grach z rówieśnikami, podczas której w nieświadomy sposób udostępniamy informacje osobom pochodzącym ze środowiska przestępczego. Wspomniano rónież w jaki sposób poprzez portale społecznościowe można uzyskać informacje, które ułatwiają osobom trudniącym się np. włamaniami dokonania kradzieży. Kolejny temat to wyłudzenia pieniędzy na najmłodszych pod przykrywką gier komputerowych poprzez np. akceptowanie nie zrozumiałej treści dla najmłodszych.

Spotkania o podobnej tematyce dla poszczególnych grup wiekowych odbiorców są często organizowane przez pedagogów we współpracy z Policją ponieważ niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą sieć są ogromne i obejmują szeroki zakres.

 

Autor: Agnieszka Szołdra