Aktualności

Egzamin praktyczny na kartę rowerową z udziałem policjantów ostrzeszowskiej komendy

Data publikacji 06.06.2018

W miniony wtorek na terenie Szkoły Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin przeprowadził asystent z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy.

Podejmując działania profilaktyczne oraz realizując zadania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniu 05.06.2018 roku asystent z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy przy współudziale profilaktyka społecznego przeprowadził egzamin praktyczny sprawdzający umiejętności poruszania się jednośladem. Do egzaminu przystąpiło 16 uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej.

Egzamin składał się z dwóch elementów. Zadaniem uczniów było przejechanie toru przeszkód z elementem jazdy slalomem czy wykonanie ósemki czy zatrzymania się na linii znaku "STOP". Dodatkowym etapem egazminu było przejechanie wyznaczonej trasy, ustawionej na wzór jezdni wraz z oznakowaniem pionowym w postaci znaków drogowych, który wprowadził u zdawających egzamin element stresogenny.

Po egzaminie, który dla jego uczestników zakończył się sukcesem, funkcjonariusze omówili obydwa etapy, zwracając jednocześnie uwagę na błędy najczęściej popełniane przez rowerzystów poruszających się po drogach.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk