Środki zapobiegawcze dla sprawców "paserstwa" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Środki zapobiegawcze dla sprawców "paserstwa"

Data publikacji 21.08.2018

Środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz tymczasowego aresztowania zastosował Prokurator i Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o "paserstwo".

W ramach prowadzonego postępowania dotyczącego ujawnienia na terenie powiatu ostrzeszowskiego tzw. "dziupli samochodowej", podjęte przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie czynności pozwoliły na zastosowanie w miniony piątek (17.08.2018 r.) przez Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju wobec 32-letniego mieszkańca Sycowa oraz zastosowanie w dniu wczorajszym (20.08.2018 r.) przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie środka w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 28-latka, również mieszkańca Sycowa.

Mężczyźni podejrzani są o to, że w okresie od stycznia 2015 do czerwca 2018 działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ukrywali, a następnie rozbierali na części i podzespoły pojazdy luksusowych marek wiedząc, że pochodzą one z przestępstwa, czym wyczerpali znamiona czynu określonego w art. 291 kodeksu karnego.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk