"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 05.09.2018

W miniony wtorek na ostrzeszowskich drogach przeprowadzono działania pt. NURD.

Wymienione działania są sukcesywnie powtarzane przez Policjantów Ruchu Drogowego w Ostrzeszowie.  Temat odnośnie grupy najbardziej narażonej na uszczerbek w ruchu drogowym, jest często omawiany na spotkaniach z lokalną społecznością. Mieszkańcy na spotkaniach mają wiele pytań i wątpliwości odnośnie kiedy i w jaki sposób można bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci chętnie odpowiadają na zadawane pytania celem wyjaśnienia wszelkich wątpliwości a w następstwie zapobiegania nieszczęśliwych zdarzeń.

Ostatnie działania na terenie powiatu ostrzeszowskiego zakończyły się zastosowaniem łącznie 20 środków prawnych wobec pieszych natomiast wobec kierujących rowerami - 7 . Nieprawidłowości kierujących pojazdami silnikowymi zakończyły się w sumie 11 środkami prawnymi. Najczęściej pojawiające się wykroczenia przez rowerzystów to przejeżdżanie wzdłuż przejść dla pieszych. Wykroczenia  popełniane przez pieszych to przejście w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Pamiętajmy o tym, że dbając o bezpieczeństwo własne, pośpiech nie jest dobrym doradcą. Jest to najczęściej spotykane wytłumaczenie uczestników ruchu drogowego.

 

autor:

Agnieszka Szołdra