Miał przy sobie 100 tabletek ecstasy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał przy sobie 100 tabletek ecstasy

Data publikacji 09.09.2018

Policjanci Posterunku Policji w Mikstacie w dniu 21 sierpnia 2018 roku zatrzymując do kontroli 17 letniego rowerzystę, który popełnił drobne wykroczenie, ujawnili przy nim 100 tabletek środka prawnie zabronionego tj. ecstazy.

Młody mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego podczas wspomnianej kontroli sprawiał wrażenie osoby będącej pod wpływem narkotyków.

Jak się okazało w toku dalszych czynności, funkcjonariusze Mikstackiego Posterunku mieli nosa gdyż w kieszeni młodzieńca ujawnili łącznie 100 tabletek ecstazy. Co ciekawe chłopak oświadczył, że wszystkie tabletki zamierzał wykorzystać wyłącznie do własnego użytku.

 

W sprawie wszczęto dochodzenie. Na podstawie art 62 UoPN , mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności.

 

W związku z powyższym, KPP Ostrzeszów apeluje do opiekunów i rodziców dzieci i młodzieży aby zwróciły szczególną uwagę na środki, jakie pojawiają się w pokojach pociech. Tabletki ecstazy charakteryzują się tym, że mają postać kolorowych pastylek, często z różnorodnym grawerem ale pojawiają się też bez znaków. Jest to narkotyk popularny wśród tzw. „niedzielnych narkomanów” - osób, które sięgają po narkotyk podczas weekendowych wypadów na imprezy. Jedna tabletka kosztuje od 15-35 zł w zależności od składu, dilerzy zwiększają swoje zyski poprzez wzbogacanie ich składu np. amfetaminą i innymi toksycznymi wypełniaczami.

 

autor: Agnieszka Szołdra