V Festyn Rodzinny "DZIELNICOWY MARATON DOBREJ ZABAWY" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

V Festyn Rodzinny "DZIELNICOWY MARATON DOBREJ ZABAWY"

Data publikacji 10.09.2018

9 września 2018 roku na Placu Zabaw przy ulicy Malińskiego w Ostrzeszowie, odbył się festyn rodzinny, podczas którego rodzice wraz z dziećmi korzystali z licznych atrakcji. Dzielnicowy KPP Ostrzeszów korzystając z tak licznego grona rodziców ze swoimi pociechami, miał okazję uatrakcyjnić im to niedzielne popołudnie.

Rada Dzielnicy nr 3 w Ostrzeszowie już po raz kolejny jest organizatorem festynu rodzinnego a dokładnie 5 tego typu przedsięwzięcia. Podczas festynu było zorganizowanych wiele atrakcji dla dzieci w tym spotkanie z Policjantem. Dzielnicowy obecny na miejscu miał okazję wręczyć milusińskim elementy odblaskowe oraz inne gadżety upamiętniające to spotkanie, ponadto Dzielnicowy przeprowadził wiele rozmów indywidualnych z dziećmi i rodzicami na tematy, które ich interesowały najbardziej. Najczęściej pojawiające się pytania dotyczyły wykroczeń w ruchu drogowym. Dzielnicowy zaprezentował poprzez użycie okularów "alko-gogle", odczucia osoby będącej pod wpływem alkoholu a konkretnie jak widzi świat osoba po spożyciu alkoholu, z tej atrakcji korzystali chętnie zarówno dorośli jak i dzieci. Milusińscy mieli okazję zapoznać się z umundurowaniem policjanta, jego wyposażeniem oraz mogli wsiąść do radiowozu i zobaczyć z bliska na jakiej zasadzie działają sygnały świetlne oraz dźwiękowe oznakowanego pojazdu służbowego. Wiele osób zrobiło sobie pamiątkowe fotografie.

Policjanci chętnie korzystają ze spotkań z lokalną społecznością, ponieważ jest to dobrą okazją do przekazania informacji mających na celu zapobiegania różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Jest to także świetna okazja do osobistego porozmawiania z policją i uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

 

autor: Agnieszka Szołdra