Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania kontrolno-prewencyjne, skierowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Data publikacji 12.09.2018

W dniu 12 września 2018 prowadzone są działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu ostrzeszowskiego i nie tylko, ze szczególnym uwzględnieniem przekraczania prędkości przez zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego oraz kontroli stanu trzeźwości wymienionych.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje stopień zagrożenia życia i zdrowia osób korzystających z dróg. Główną przyczyną wypadków powodowanych przez kierujących pojazdami, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zmniejszenie tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Działania mają na celu ograniczenie niekorzystnych tendencji w ruchu drogowym, w tym szczególnie tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Poprawę bezpieczeństwa na drogach woj. Wielkopolskiego poprzez wdrażanie w świadomości kierowców zasad bezpiecznego poruszania się.

Pamiętać należy, że brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze stwarza swoiste zagrożenie utraty panowania nad pojazdem a w następstwie realne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Policjanci KPP Ostrzeszów, będą rozliczać wszystkich nieodpowiedzialnych kierujących, nakładając surowe kary.

 

(BRD KGP)