Ostrzeszowska drogówka eliminuje z dróg brawurę. - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzeszowska drogówka eliminuje z dróg brawurę.

Data publikacji 12.09.2018

W miniony wtorek, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety to nie koniec, gdyż w dniu dzisiejszym są już pierwsze efekty działań kontrolno-prewencyjnych, skierowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziś około godziny 10:00, 23 letni kierujący pojazdem m-ki Alfa Romeo, mieszkaniec powiatu Kluczborskiego, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 85 km/h.

W dniu 11 września 2018r około godziny 09:20, 26 letni kierujący pojazdem osobowym m-ki VW Transporter, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 52km/h.

Mężczyznom zatrzymano dokumenty prawa jazdy za stosownym pokwitowaniem, a na jego odbiór z Wydziału Komunikacji, będą oni musieli poczekać przez okres 3 miesięcy. Pod warunkiem, że w tym czasie nie wsiądą oni za kółko, gdyż okres ten w takim przypadku może zostać przedłużony do 6 miesięcy. Za powyższe wykroczenie kierujący zostali ukarani stosownym mandatem karnym. Taryfikator za to wykroczenie przewiduje widełki w kwocie od 400-500zł oraz 10 punktów karnych.

Ponad 1/3 wszystkich ofiar wypadków drogowych, to ofiary nadmiernej prędkości. Policjanci KPP Ostrzeszów prowadzą liczne działania w kierunku ograniczenia brawury na drogach, rozliczają wszystkich nieodpowiedzialnych kierujących nakładając surowe kary.

 

autor: Agnieszka Szołdra