Wypadek w miejscowości Przedborów - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w miejscowości Przedborów

Data publikacji 22.09.2018

W dniu 21 września około godziny 17:00, Dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o zdarzenie drogowym z udziałem dwóch pojazdów.

Na miejscu ustalono, że mężczyzna lat 51 obywatel Mołdawii, w miejscowości Przedborów, kierując pojazdem m-ki VW Caravelle na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką W447 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej kobiecie lat 26, pojazdem m-ki Hyundai mieszkance powiatu ostrowskiego. W wyniku zdarzenia pojazd Hyundai wywrócił się na dach.

W samochodzie poszkodowanej znajdowała się jej córka lat 8, obie przetransportowane do Szpitala w Ostrowie Wlkp. Po kilku godzinach opuściły one szpital, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W pojeździe VW typu bus, znajdowało się łącznie z kierującym 8 osób, z czego sześć przetransportowano do szpitali w Ostrowie Wlkp. Kaliszu i Ostrzeszowie. Z sześciu osób, trzy odniosły obrażenia wymagające dalszej hospitalizacji i pozostania w szpitalu na obserwacji. Osoby, które poruszały się pojazdem sprawcy to obywatele Mołdawii oraz Nepalu.

Oboje kierujący trzeźwi. Sprawcy zdarzenia zatrzymano dokument prawa jazdy. Pojazdy zholowano procesowo i zabezpieczono celem dalszych czynności. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe w kierunku art 177KK.


autor: Agnieszka Szołdra