Nietrzeźwi na drogach powiatu. - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu.

Data publikacji 28.09.2018

W dniu 27 września, ostrzeszowska drogówka zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierujących.

W miejscowości Myje o godzinie 13:00, zatrzymano na gorącym uczynku kierującego mężczyznę lat 35, który pomimo orzeczonego zakazu kierował pojazdem mechanicznym a na domiar złego po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,26mg/l. Sporządzono stosowną dokumentację procesową, zabezpieczono pojazd którym się poruszał na parkingu policyjnym.

Tego samego dnia w Ostrzeszowie na ul. Łąkowej o godzinie 15:15, zatrzymano na gorącym uczynku mężczyznę lat 51, który kierował pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości a jego wynik to 0,29mg/l w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie a następnie zabezpieczono pojazd, którym się poruszał na policyjnym parkingu.

Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego.


 

Kierujący teraz muszą liczyć się z surową karą tj.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości : zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. Grzywna w zależności od wysokości zarobków i dodatkowo 5000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych oraz Pomocy Post Penitencjarnej.

Kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu: dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grzywna w zależności od wysokości zarobków i dodatkowo 10.000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych oraz Pomocy Post Penitencjarnej.

 

autor: Agnieszka Szołdra