Wypadła z drogi a następnie dachowała - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadła z drogi a następnie dachowała

Data publikacji 05.10.2018

W dniu 03 października o godzinie 10:40 Dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który dachował w miejscowości Grabów n. Prosną.

Policjanci na miejscu ustalili, że pojazd m-ki Peugeot którym kierowała kobieta lat 33, mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego wypadł z drogi a następnie dachował. Z ustaleń poczynionych na miejscu wynika, że wymieniona kobieta nie zachowała należytych środków ostrożności podczas prowadzenia swojego pojazdu w wyniku czego straciła panowanie nad kierownicą i na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie do rowu. Poszkodowana doznała obrażeń ciała nie zagrażających jej życiu, była trzeźwa. W zdarzeniu nie uczestniczyły inne osoby. Z uwagi na powyższe okoliczności wykonano czynności w kierunku art. 97KW.

Apelujemy do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność w obecnie panujących warunkach atmosferycznych. Jesienna aura sprzyja wypadkom i zdarzeniom na drogach. Mokra nawierzchnia to w porze jesiennej standard a jak wiemy wydłuża ona czas hamowania. Spadające liście w połączeniu z mokrym podłożem sprawiają, że jest to kolejny czynnik który niekorzystnie wpływa na przyczepność kół. Dodatkowo rażące słońce lub silny podmuch wiatru może spowodować, że reakcja kierującego na niespodzianki na drodze jest opóźniona.

Statystyki wskazują, że o tej porze liczba groźnych wypadków na drodze jest dużo większa niż zimą. Spowodowane jest to właśnie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze, które obecnie złudnie wydają się być dobre. Zimą kierujący ostrożniej podchodzą do prędkości osiąganych na drodze z uwagi na widoczny śnieg. Pamiętajmy, że mokra droga oraz liście z drzew to dla pojazdu "lodowisko".

 

autor: Agnieszka Szołdra