Działania prędkość – "ZERO TOLERANCJI" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania prędkość – "ZERO TOLERANCJI"

Data publikacji 05.10.2018

W dniach 04.10-05.10. 2018 roku, ostrzeszowska drogówka przeprowadza działania ukierunkowane na ujawnianie przekraczania dozwolonej prędkości.

Nawiązując do poprzedniego tematu zdarzeń drogowych ponownie przypominamy, że statystyki wskazują, iż o tej porze liczba groźnych wypadków na drodze jest dużo większa niż zimą. Spowodowane jest to właśnie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze, które obecnie złudnie wydają się być dobre. Zimą kierujący ostrożniej podchodzą do wysokich prędkości na drodze z uwagi na widoczny śnieg. Wtedy to właśnie, Policja odnotowuje wzrost niegroźnych zdarzeń gdyż tracimy panowanie nad pojazdem ale przy znacznie niższej prędkości pojazdu. Pamiętajmy, że mokra droga oraz liście z drzew to dla pojazdu "lodowisko".

Działania są niezbędne gdyż kierujący nadal lekkomyślnie podchodzą do nadmiernej prędkości a represja w postaci zatrzymywania dokumentów prawa jazdy i wyskokich mandatów karnych nie wyeliminowała zjawiska. Dlatego też Policja podejmuje wszelkich możliwych starań celem ograniczenia przekraczania dozwolonej prędkości a w rezultacie nieszczęśliwych wypadków.

Przykład :

  • w dniu 02 października o godzinie 08:30 w miejscowości Giżyce gm. Grabów, kierujący pojazdem m-ki Renault 25 letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Zatrzymano Prawo Jazdy, ukarano MKK 400zł, wpisano 10 punktów do ewidencji ukaranych kierujących.

  • W dniu 02 października o godzinie 08:50 w miejscowości Giżyce gm. Grabów, kierująca pojazdem m-ki Renault 45 letnia mieszkanka Opatówka, przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Kobieta została ukarana podobnie jak mężczyzna zatrzymany przed nią.

Wymienione zdarzenia to tylko ostatnie dni, lecz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Ostrzeszowa systematycznie ujawniają podobne sytuacje. Praktycznie wszyscy kierujący tłumaczą się pospiechem bądź nieuwagą.

Kierowco pamiętaj ! Twoja rozwaga i odpowiedzialne zachowanie na drodze może zapobiegnąć nieszczęściu. W przeciwnym razie policjanci zastosują hasło "ZERO TOLERANCJI"