Wypadek na drodze z Mikstatu do Antonina - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na drodze z Mikstatu do Antonina

Data publikacji 08.10.2018

W dniu 06 października około godziny 20:00 otrzymano zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut w miejscowości Mikstat Pustkowie oraz, że znajdują się w nim zakleszczone osoby.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że do zdarzenia doszło na DW 447 około 2,5 km od Antonina i jest zablokowana droga. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierujący pojazdem m-ki VW Polo - mężczyzna lat 69, mieszkaniec Ostrowa Wlkp nie dostosował się do znaku B-20 STOP, w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadący pojazd m-ki Renault Clio, którym kierowała kobieta lat 37- mieszkanka Ostrzeszowa wraz z pasażerem – mężczyzna lat 35 mieszkaniec Mikstatu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do Szpitala w Ostrowie Wlkp. Kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała, które wymagają dalszej hospitalizacji. Kobieta ze złamaniem żeber a mężczyzna z urazem głowy pozostali w Szpitalu w Ostrowie Wlkp. Pasażer Renault Clio nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kierujący trzeźwi. Sprawcy zatrzymano dokument prawa jazdy za spowodowanie rażącego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pojazdy zabezpieczono na policyjnym parkingu. Sporządzono dokumentację procesową.

 

autor: Agnieszka Szołdra