Nietrzeźwy, uciekał prowadząc pojazd a na koniec uderzył w drzewo - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy, uciekał prowadząc pojazd a na koniec uderzył w drzewo

Data publikacji 08.10.2018

W dniu 06 października 2018r o godzinie 22:56 funkcjonariusze KPP Ostrzeszów poinformowali Dyżurnego o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Szklarka Myślniewska.

Patrol powiadomił o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w dniu 06.10.2018 roku o godzinie 22:56 w miejscowości Szklarka Myślniewska. Mężczyzna lat 17 kierujący pojazdem m-ki Peugeot 206, mieszkaniec wsi Szklarka powiat ostrzeszowski, nie posiadając uprawnień do kierowania prowadził wymieniony pojazd będąc w stanie nietrzeźwości, tj. 0,86mg/l w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna ten, chwilę wcześniej nie dostosował się do wydawanych sygnałów świetlnych i dzwiękowych radiowozu, nakazujących do zatrzymania pojazdu i kontynuował jazdę, wyłączył światła pojazdu a następnie zaczął gwałtownie przyspieszać i hamować stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, po czym wjechał w drogę gruntową, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Po nieszczęsnym "parkowaniu" próbował ucieczki pieszo, jednak został natychmiast zatrzymany obok pojazdu, którym kierował. W chwili zatrzymania w pojeździe nie było innych osób.

Po przeprowadzonym badaniu lekarskim został osadzony w PDOZ KPP Ostrzeszów, nie doznał on obrażeń w wyniku zdarzenia. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

W dniu 08 października młodego mężczyznę zwolniono do domu. Opuścił KPP Ostrzeszów z mandatem karnym w kwocie 1000zł za wykroczenia popełnione przez niego sobotniej nocy, oraz decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie, otrzymał on dozór policyjny do czasu zakończenia postępowania w sprawie.

 

autor: Agnieszka Szołdra

Pliki do pobrania

  • 150.42 KB
  • 121.5 KB