Ciąg zdarzeń z ciągnikami rolniczymi - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ciąg zdarzeń z ciągnikami rolniczymi

Data publikacji 11.10.2018

Policja wnosi o rozwagę kierujących ciągnikami rolniczymi, gdyż kolejne zdarzenie w dniu 10.10.2018r z udziałem ciągnika miało miejsce w miejscowości Grabów n. Prosną na ul. Szkolnej.

Na miejscu ustalono, że do zdarzenia doszło o godzinie około 19:15 wieczorem w Grabowie n. Prosną na drodze publicznej a dokładnie na ulicy Szkolnej. Kierujący ciągnikiem rolniczym m-ki Messey mężczyzna lat 29, mieszkaniec gminy Grabów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi m-ki Opel Corsa, którym kierowała kobieta lat 38, mieszkanka powiatu Ostrowskiego – doprowadzając do zdarzenia drogowego. Ponadto na miejscu ustalono, że kierujący ciągnikiem rolniczym nieprawidłowo oświetlił pojazd oraz podczepione urządzenie.

Kierujący byli trzeźwi. Nikt nie doznał obrażeń, sprawcę ukarano MKK 300zł.

Jesień to czas prac na polach przy zbiorach plonów, oraz czas porządków do których używane są maszyny rolnicze. Często pojazdy przeważają objętością wyznaczony pas ruchu podczas manewrów na drodze. Należy uwzględnić te czynniki, które wpływają na zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Należy zadbać o prawidłowe oświetlenie urządzeń mocowanych do ciągników gdyż podczas zetknięcia się nieoświetlonego urządznia np. z osobą pieszą może doprowadzić do tragedii. Nie sugerujmy się tym, że większy ma więcej praw na drodze ponieważ ta teoria nie ma odniesienia w taryfikatorze a wręcz przeciwnie stwarzanie zagrożenia w ruchu czy utrudnianie ruchu to mandat karny nawet do 500zł.

 

autor: Agnieszka Szołdra