Kolejne spotkanie z uczniami SP nr. 1 w Ostrzeszowie - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Kolejne spotkanie z uczniami SP nr. 1 w Ostrzeszowie

Data publikacji 30.10.2018

Bezpieczeństwo w szkole oraz poza szkołą, handel ludźmi, cyberprzemoc, bezpieczna droga do szkoły to przewodnie tematy spotkania z dziećmi. Omówiono jak wyglądają środki odurzające, które najmłodsi nieświadomie mogli by spożyć sczególnie takie, które wyglądają jak kolorowe cukierki.

Uświadamianie o istniejących zagrożeniach od najmłodszych lat sprawia, że zwiększa się wyobrażenie małego człowieka na przebieg danej sytuacji. Rodzice uczą, ostrzegają, uświadamiają a Policja dokłada starań by wspomóc ich starania oraz zapobiegać nieszczęśliwym zdarzeniom.

W dniu 30.10.2018r policjantka odwiedziła Szkołę Podstawową nr. 1, gdzie wspólnie z wychowawcami i opiekunami klas drugich i trzecich omówiono uczniom zagrożenia, które mogą napotkać na swojej drodze do szkoły i ze szkoły, na terenie szkoły, w domu czy na podwórku.

Omówiono sposoby jakie stosują oszuści w internecie, chcąc zrobić krzywdę najmłodszym lub ich oszukać. Omówiono również w jaki sposób nie dać się oszukać i nie spożyć środka odurzającego. Omówiono jak wyglądają niektóre środki odurzające, na które mogła by się dać pokusić najmłodsza część słuchaczy.

 

autor: Agnieszka Szołdra