Działania "Bezpieczny Weekend – Znicz 2018" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Działania "Bezpieczny Weekend – Znicz 2018"

Data publikacji 31.10.2018

Działania prowadzone będą w dniach od 31 października do 04 listopada 2018r

W związku ze zbliżającym się dniem Święta Zmarłych należy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach. Policjanci w tym okresie będą mieli bardzo dużo pracy z uwagi  na to, że będą pracować nad tym by zapobiegać nieszczęśliwym zdarzeniom, tak aby "te dni pamięci i zadumy były jednocześnie dniami bezpiecznego poruszania się po drogach a nie dniami kolejnych tragedii drogowych" Takimi słowami w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy działania i podtrzymujemy cytat na bieżący rok.

Policjanci będą w tym dniu dokładać wszelkich starań aby była płynność w ruchu na drodze, w razie potrzeby podejmą ręczną regulację. Będą eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników, będą sprawdzać czy kierujący stosują się do przepisów tj. obowiązku używania pasów bezpieczeństwa, używania świateł zewnętrznych, jazdy z dozwoloną prędkością. Ponadto będą czuwać nad prawidłowym parkowaniem oraz przejściach przez jezdnię pieszych w sposób zgodny z przepisami.

Oczywiście w tym dniu prócz egzekwowania prawa funkcjonariusze są przede wszystkim służyć pomocą wszystkim osobom, które będą jej potrzebowały. Nie bójmy się zapytać Policjanta o cokolwiek, kto pyta nie błądzi, wiele osób będzie w Naszym powiecie wyłącznie gościnnie i może mieć problemy wynikające z nieznajomości topografii rejonu.

Ważne jest również właściwe zabezpieczenie swoich domów tak aby wyjeżdżając mieć pewność, że zastaniemy w swoich pomieszczeniach wszystko tak jak zostawiliśmy. Poprośmy o pomoc sąsiada lub kogoś ze znajomego otoczenia o zwrócenie uwagi na wartościowe przedmioty pod nieobecność właściciela.

 

autor: Agnieszka Szołdra