Weekendowe kolizje drogowe - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Weekendowe kolizje drogowe

Data publikacji 09.09.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ukarali mandatami karnymi sprawców kolizji drogowych, do których doszło w pierwszych dniach września na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Jednocześnie apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowanie jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych, które znacznie mogą ograniczyć pole widzenia.

W miejscowości Torzeniec po godzinie 9:00 (06.09.2019r.) doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 73-letni mieszkaniec woj. śląskiego, kierując oplem corsą,w rejonie skrzyżowania dróg nie zachował należytych środków ostrożności przy zmianie kierunku ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki volkswagen polo, którym kierowała 45-letnia mieszkanka woj. łódzkiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, wobec sprawcy stróże prawa przeprowadzili postępowanie mandatowe.

7 września br. po godzinie 14:00 doszło do kolizji drogowej w Ostrzeszowie przy ul. Leśnej. Policjanci ustalili, że 32-letnia mieszkanka pow. kępińskiego, kierująca samochodem marki mercedes, w wyniku nieprawidłowego manewru omijania stojącego pojazdu marki ford fokus doprowadziła do bocznego zderzenia. Fordem kierowała 53-letnia mieszkanka gm. Mikstat. Funkcjonariusze sprawczynię ukarali karą grzywny.

8 września br. po godzinie 16:00 w Ostrzeszowie, w rejonie skrzyżowania ul. Pogodnej i ul. Hurtowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 31-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną kierując fiatem ducato podczas manewru wyprzedzania pojazdu marki skoda nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym marki operl astra, którym kierowł 34-letni mieszkaniec gm. Doruchów. Pokrzywdzony w tym czasie oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu. Mundurowi sprawcę ukarali mandatem karnym oraz punktami.