Pies wtargnął nagle na jezdnię - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Pies wtargnął nagle na jezdnię

Data publikacji 11.09.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności wyjaśniające w związku z dwoma zdarzeniami drogowymi, do których doszło na krajowej jedenastce w miejscowości Niedźwiedź. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzeń drogowych przyczynił się pies, który nagle wtargnął na jezdnię.

Po godzinie 22:00 (10.09.2019r.) dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Niedźwiedź, na drodze krajowej nr 11 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem psa, który nagle wtargnął na jezdnię.

Policjanci na miejscu ustalili, że 29-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów, kierujący samochodem osobowym marki volkswagen passat uderzył w psa, który nagle wtargnął na jezdnię. Pies martwy leżał na poboczu drogi (zwierzę nie posiadało obroży oraz identyfikatora). Kierujący pojazdem był trzeźwy, w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała.

Kilka minut później, dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów oraz udziale psa, który nagle wtargnął na jezdnię. Do zdarzenia doszło także na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Niedźwiedź.

Funkcjonariusze ustalili, że 30-letni mieszkaniec gm. Kraszewice kierujący samochodem marki volkswagen passat chcąc uniknąć zdrzenia z psem, który nagle wbiegł na jednię wykonał manewr obronny, w wyniku którego zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki mercedes, którym kierował 46-letni mieszkaniec pow. oleśnickiego.

W wyniku zdarzenia obrażenia ciała doznała małoletnia pasażerka podróżująca mercedesem. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Nie udało się ustalić właściciela zwierzęcia (nie ujawniono psa w rejonie zdarzenia).

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w obu sprawach prowadzą czynności wyjaśniające.