Wtorkowe kolizje drogowe - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Wtorkowe kolizje drogowe

Data publikacji 18.09.2019

Nieprawidłowe obserwowanie przedpola jazdy oraz nieprawidłowy manewr skrętu w lewo było przyczyną dwóch kolizji drogowych, do których doszło 17 września br. na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci wobec sprawców zdarzeń drogowych przeprowadzili postępowanie mandatowe.

1. W Ostrzeszowie przy ul. Kamiennej, po godzinie 14:00 doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą zdarzenia był 77-letni mieszkaniec Ostrzeszowa kierujący samochodem osobowym marki fiat punto. Sprawca w wyniku nieprawidłowego obserwowania przedpola jazdy doprowadził do kolizji z pojazdem marki alfa romeo, którym kierował 18-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia opłotowania prywatnej posesji.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Mundurowi wobec sparwcy przeprowadzili postępowanie mandatowe.

2. Po godzinie 15:00, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała zdarzenie drogowe, do którego doszło w Grabowie nad Prosną przy ul. Ostrzeszowskiej. Policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, kierując samochodem osobowym marki peugeot w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu w lewo doprowadził do kolizji z pojazdem marki peugeot, którym kierowała 44-letnia mieszkanka gm. Grabów nad Prosna. W wyniku zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń ciała. Kierowcy pojazdami byli trzeźwi. Mundurowi wobec sprawcy przeprowadzili postępowanie mandatowe.