Narażenie na niebezpieczeństwo - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Narażenie na niebezpieczeństwo

Data publikacji 19.09.2019

W związku z wypadkiem z udziałem pracownika podczas wykonywanych prac budowlanych, ostrzeszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie prowadzą dalsze postępowanie. Do zdarzenia doszło na prywatnym terenie w gminie Mikstat.

18 września br. po godzinie 8:00 Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie otrzymała zgłoszenie o wypadku z udziałem pracownika budowlanego, do którego doszło na placu budowy na terenie gminy Mikstat.

Policjanci na miejscu ustalili, że na prywatnym terenie, gdzie znajdował się plac budowy 39-letni pracownik-mężczyzna (mieszkaniec woj. dolnośląskiego) kierując maszyną budowlaną tak zwaną "zwyżką" w wyniku niewłaściwych manewrów pojazdem oraz niewłaściwego obserwowania zapola jazdy przygniótł do murowanej ściany 26-letniego pracownika (mieszkaniec woj. opolskiego). W wyniku zdarzenia pokrzywdzonemu natychmiast udzielono pomocy medycznej, także nieznbędna była hospitalizacja.

W wyniku dalszych ustaleń okazało się, że sprawca zdarzenia prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało pół promila. Funkcjonariusze o zdarzeniu poinformowali również Państwową Inspekcję Pracy.

W przedmiotowej sparwie prowadzoner jest dalsze postępowanie.