Ostrzeszowska grupa SPEED działała na drogach powiatu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Ostrzeszowska grupa SPEED działała na drogach powiatu

Data publikacji 29.10.2019

Policjanci z ostrzeszowskiej grupy SPEED na drogach powiatu ujawnili kolejne przekroczenia prędkości. Mundurowi zatrzymali czterem kierowcom uprawnienia do kierowania. Niechlubny rekordzista w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 136 km/h.

28 października br. na drogi powiatu ostrzeszowskiego wyjechała wyspecjalizowana grupa SPEED, są to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ujawniają i zatrzymują piratów drogowych. W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wszyscy sprawcy "stracili" uprawnienia do kierowania oraz zostali ukarani karą grzywny.

1. Po godzinie 15:00 w Przytocznicy, policjanci zatrzymali pojazd marki mercedes, samochodem kierował mieszkaniec gminy Doruchów, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 114/50 km/h. Ponadto okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

2. W tej samej miejscowości, kilka minut później policjanci zatrzymali pojazd marki renault megane, którym kierował mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 59 km/h.

3. Po godzinie 16:30 w miejscowości Mącznki, policjanci zatrzymali pojazd marki hyundai, którym kierował mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 136/50 km/h.

4. Tuż przed godziną 18:00 w miejscowości Kraszewice, policjanci zatrzymali pojazd marki citroen. Samochodem kierował mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125/50 km/h.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, to w dalszym ciągu przyczyną kolizji oraz wypadków drogowych, także wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowanie odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drodze oraz do panujących warunków atmosferycznych. Dojedźmy do celu bezpiecznie, niech rozsądek i wyobraźnia  będą naszym doradcą w czasie każdej podróży.