Sprawca potrącenia sam zgłosił się na Policję - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Sprawca potrącenia sam zgłosił się na Policję

Data publikacji 30.10.2019

Mężczyzna, którego szukali policjanci sam zgłosił się do tutejszej jednostki Policji oraz przyznał się do tego, że to on jest sprawcą potrącenia 19-letniej kobiety. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie, pobrano od niego krew do badania na obecność alkoholu oraz narkotyków. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie.

29 października br. po godzinie 16:00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie osobiście stawił się 28-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną, który przyznał się do tego, że to on jest sprawcą potrącenia 19-letniej mieszkanki gminy Ostrzeszów.

Na podstawie przeprowadzonych ustaleń wynika, że 28 października br. po godzinie 20:00 mężczyzna w miejscowości Kozły kierując samochodem osobowym marki skoda octavia, jadąc prostym nieoświetlonym odcinkiem drogi doprowadził do potrącenia 19-letniej kobiety. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona doznała licznych i poważnych obrażeń ciała, a 28-latek osobiście odwiózł kobietę do Szpitala w Ostrzeszowie celem udzielenia jej pomocy medycznej, z kolei sam nie informując o niczym służb oddalił sie w nieznanym kierunku.

W chwili obecnej mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie, także pobrano od niego krew do badania na obecność alkoholu oraz narkotyków. W przedmiotowej sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie.