Wtorkowe kolizje drogowe - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Wtorkowe kolizje drogowe

Data publikacji 30.10.2019

Niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze oraz nieprawidłowy manewr skrętu w lewo było przyczyną trzech kolizji drogowych, do których doszło 30 października br. na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci wobec sprawców zdarzeń drogowych przeprowadzili postępowanie mandatowe.

1. W Grabowie nad Prosną przy ul. Wodnej, po godzinie 8:30 doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci na miejscu ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną kierując samochodem osobowym marki volkswagen passat, na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem  i uderzył w opłotowanie prywatnej posesji. Sprawca był trzeźwy i został ukarany karą grzywny oraz punktami karnymi.

2. Po godzinie  9:00, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała zdarzenie drogowe, do którego doszło w miejscowości Mikstat-Pustkowie. Policjanci ustalili, że 72-letni mieszkaniec gm. Mikstat, kierując samochodem osobowym marki audi wykonał nieprawidłowy manewr skrętu w lewo w drogę gruntową i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem marki ford, którym kierował 29-letni mieszkaniec woj. łódzkiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem karnym oraz punktami.

3. Po godzinie 17:00 w Ostrzeszowie, przy ul. Al. Wojska Polskiego doszło do zderzania pojazdów. Policjanci ustalili, że sprawcą kolizji była 18-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego kierująca samochodem osobowym marki opel corsa. Kobieta będąc w rejonie skrzyżowania nieprawidłowo wykonała manewr skrętu w lewo czego następstwem było zderzenia z pojazdem marki bmw, którym kierował 19-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawczyni za stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przyjęła mandat karny.