Podsumowanie akcji "ZNICZ 2019" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Podsumowanie akcji "ZNICZ 2019"

Data publikacji 04.11.2019

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała ogólnopolską akcję "ZNICZ 2019", która trwała od 31 października do 03 listopada 2019 roku. W tym czasie policjanci dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach powiatu oraz w rejonie cmentarzy.

Jednym z zadań funkcjonariuszy podczas trwania ogólnopolskiej akcji ZNICZ 2019 było czuwanie nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach, zarówno kierujących jak i pieszych. Policjanci pełniący służbę w rejonie cmentarzy zwracali uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale również czuwali nad bezpiecznym dotarciem na groby najbliższych oraz powrotami do domów.

Podczas działań ZNICZ 2019 Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała 2 wypadki drogowe oraz 4 kolizje drogowe. Ponadto funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zatrzymali łącznie 5 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu, z czego jedna osoba prowadziła pojazd pod wpływem działania narkotyków.

Pomimo zakończonej policjanci apelują do kierujących pojazdami, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na fakt, iż wzmożony ruch, zwłaszcza w rejonach cmentarzy, może utrzymywać się jeszcze przez kilka najbliższych dni.