Szczęśliwy finał poszukiwań 32-latka - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 32-latka

Data publikacji 04.11.2019

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, ostrzeszowscy policjanci odnaleźli 32-latka, którego zaginięcie zgłosiła jego rodzina. Mieszkaniec gminy Kobyla Góra opuścił miejsce zamieszkania i nie było z nim żadnego kontaktu. Do akcji poszukiwawczej przyłączyli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, liczne siły i środki służb mundurowych przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań.

W minioną niedzielę (03.11.2019r.) po godzinie 19:00  ostrzeszowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 32-letniego mieszkańca gminy Kobyla Góra. Rodzina poinformowała mundurowych, że mężczyzna nagle wyszedł z domu i nie ma z nim żadnego kontaktu.

W ostrzeszowskiej komendzie Policji ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą. Wsparcia policjantom udzielili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Mundurowi sprawdzali tereny leśne z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, sprawdzali lokale, dworce oraz miejsca, w których 32-latek mógłby przebywać. Niestety nie odnaleziono mężczyzny, ponadto późne godziny wieczorne uniemożliwiły dalszą akcje poszukiwawczą – podjęto decyzję o zakończeniu jej i wznowieniu następnego dnia.

Akcja poszukiwawcza rozpoczęła sie ponownie 4 listopada br. juz po godzinie 7:00, gdzie funkcjonariusze Policji ponownie wsparci przez funkcjonariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylej Górze, Mąkoszycach oraz Parzynowie sprawdzali dukty leśne na terenie gminy Kobyla Góra. Po godzinie 10:30 na terenie duktów leśnych w miejscowości Zmyślona Ligocka został odnaleziony cały i zdrowy 32-letni mężczyzna, którego przekazano pod opiekę rodzinie. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności jego zaginięcia.