Oznakuj swój rower - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oznakuj swój rower

Data publikacji 23.06.2008

Każdego roku w okresie wiosenno - letnim odnotowujemy  kradzieże rowerów. W tym celu podejmowane są działania zmierzające do ograniczenia kradzieży jednośladów, w szczególności rowerów, które niejednokrotnie przez lekkomyślność i niefrasobliwość właściciela stają się przedmiotem kradzieży.

 

 

ZABEZPIECZ SWóJ ROWER PRZED KRADZIEŻ¡!!!

Niestety, nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą,  jednak doświadczenie pokazuje, że można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży.

OZNAKUJ SWóJ ROWER!!!

Oznakowanie rowerów służy przeciwdziałaniu ich kradzieży oraz ułatwia identyfikację oraz zwrot przedmiotu właścicielowi w przypadku jego utraty.

 

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie prowadzi bezpłatną akcję znakowania rowerów – akcja adresowana jest do wszystkich mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego.

Wszyscy chętni mogą zgłosić się do KPP w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27 w każdą środę w godzinach 11:00 – 13:00. Zainteresowani powinni mieć przy sobie dokument tożsamości i w miarę możliwości kartę gwarancyjną roweru.

 

PAMIÊTAJ!!!

Nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia i gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy itp.

Nie zostawiaj roweru  na klatce schodowej

 

 


 

 

W dniu 22 czerwca 2008 roku w miejscowości Mikstat funkcjonariusze Policji przeprowadzili działania ze znakowaniem rowerów. Na każdy rower został naniesiony nr pesel właściciela roweru,  który w przypadku kradzieży bardzo pomoże w ustaleniu osoby do której należy pojazd.

 

znaku

Jednocześnie informujemy, że takie działania będą przeprowadzane cyklicznie na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.