"pseudokibice"

Data publikacji 25.05.2009

blask

W dniu 24 maja b.r. o godz. 16:00 na ternie miejscowości Doruchów odbył się mecz piłkarski LZS Doruchów z KKS 1925 Kalisz.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie otrzymała informację, iż na tym meczu mają pojawić się także pseudokibice z Kalisza. Aby zapobiec niepożądanym zachowaniom naszych gości, na mecz skierowano dodatkowe siły.

W drugiej połowie meczu piłkarskiego pojawiła się czterdziesto osobowa grupa kibiców z Kalisza, którzy jednak nie byli zainteresowani przebiegiem ani wynikiem meczu. Zachowanie ich wyraźnie wskazywało, że przyjechali szukać innych „atrakcji”. Po około 20 minutach osoby te opuściły stadion, na parkingu przy samochodach „goście” zostali wylegitymowane. Na pytanie o pobyt w Doruchowie i na meczu nie wykazywali żadnego zainteresowania.

Z posiadanych informacji wynika, że kibice z Kalisza są dobrze znani Policji za swoich „zainteresowań do awantur i bójek”.

Zdecydowane działanie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ostudziło działanie obcych kibiców.