"kolizja na krajówce" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"kolizja na krajówce"

Data publikacji 30.06.2009

blask

 

Kolejny raz dali znać o sobie nietrzeźwi rowerzyści! W godzinach nocnych 30 czerwca b.r. na drodze krajowej nr K-11 w rejonie skrzyżowania w kierunku miejscowości Królewskie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego rowerzysty oraz samochodu ciężarowego.

W godzinach nocnych 0:40 dnia 30 czerwca 2009r. kierujący rowerem Jan G. – lat 58 (mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego) jadąc drogą K-11 na nieoświetlonym rowerze nagle zjechał pod prawidłowo nadjeżdżający samochód ciężarowy marki DAF wraz z naczepą kierowany przez 41 – letniego mężczyznę.

Kierowca ciężarówki chcąc uniknąć uderzenia w rowerzystę wykonał gwałtowny manewr omijając rowerzystę. W następstwie tego manewru kierujący ciężarówką uderzył w przydrożną barierkę ochronną, która się przełamała na skutek ciężaru pojazdu. Ciężarówka zjechała ze skarpy do przydrożnego rowu i się przewróciła.

Kierujący samochodem ciężarowym doznał obrażeń ciała i przewieziono go do szpitala w Ostrzeszowie.

„Śmiały” rowerzysta po raz kolejny okazało się, że kierował w stanie nietrzeźwym, wynik, to ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Jan G. kierował rowerem pomimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami. Na skutek zdarzenia doszło do bardzo poważnych strat materialnych. Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód ciężarowy, naczepa wraz z jej zawartością oraz bariery ochronne przy drodze.

Z uwagi na nocną porę, mglistą pogodę oraz przewrócony Tir blokujący pas ruchu całe zdarzenie niosło ze sobą poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Niestety w trakcie zabezpieczenia miejsca zdarzenia przez Państwową Straż Pożarną z Ostrzeszowa na ustawione na drodze światłą błyskowe koloru żółtego najechał kierujący samochodem ciężarowym marki Renault. Kierujące wymienionego pojazdu nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze i doprowadził do kolejnej kolizji drogowej. Usuwanie skutków kolizji trwało do godziny 10:00 z uwagi na konieczność użycia specjalistycznego sprzętu.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie prowadzi czynności w tej sprawie.

sdc12632

sdc12679
sdc12670
sdc12668