rzucił się na policjanta z "tasakiem" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

rzucił się na policjanta z "tasakiem"

Data publikacji 22.07.2009

blask

 

  „…ślubuję:...strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.” Policjant na prośbę obywatela podjął interwencję wobec mieszkańca Grabowa n. Prosną, który rzucał petardami dymnymi … nikt nie przypuszczał, że mężczyzna rzuci się na policjanta z „tasakiem”.

W poniedziałkowe popołudnie 20 lipca b.r., policjant patrolując ulice miasta Gminy n. Prosną został poproszony o pomoc przez jednego z obywateli wobec jego sąsiada, który rzuca petardami dymnymi. Policjant natychmiast podjął interwencję wobec mężczyzny.

„Policja proszę otworzyć” – tymi słowami zwrócił się policjant do Piotra D., który otworzył drzwi, a następnie wyjął z szuflady nóż kuchenny typu tasak i  rzucił się na policjanta.

Policjant zachowując zimną krew zastosował techniki samoobrony i obezwładnił agresywnego mężczyznę. Piotr D. mając nawet założone kajdanki cały czas stawiał czynny opór wobec policjanta wykonującego czynności. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało 3 promile.

 Piotr D. został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie i w chwili obecnej przebywa w Policyjnej Izbie Zatrzymań w komendzie w Ostrzeszowie.

53-letni mężczyzna teraz odpowie przed Sądem za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem noża – grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

sdc12711
sdc12712