kolizja w Mikstacie - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

kolizja w Mikstacie

Data publikacji 27.07.2009

blask

 

W Mikstacie przy ul. Krakowskiej, doszło do kolizji drogowej. Kierujący pasatem nieprawidłowo wyprzedzając uderzył w kierującego BMW, który był w stanie po użyciu alkoholu.

24 lipca b.r. po godzinie 18:00 w rejonie ul. Krakowskiej w miejscowości Mikstat, mężczyzna W.W.  kierujący samochodem marki VW Pasat doprowadził do zderzenia z kierującym samochodem osobowym marki BMW. Kierujący pasatem na prostym odcinku drogi podjął nieprawidłowy manewr wyprzedzania, w tym momencie kierujący BMW wykonywał prawidłowy manewr skrętu w lewo.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu wobec obu kierujących, okazało się, że kierujący pasatem był trzeźwy, natomiast kierujący pojazdem BMW – mężczyzna B.G. kierował w stanie po użyciu alkoholu (0,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Policjanci kierującego pasatem ukarali mandatem karnym za spowodowanie kolizji, wobec kierującego BMW sporządzone materiały zostaną skierowane do Sądu za popełnienie wykroczenia kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.