To tylko żart - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To tylko żart

Data publikacji 26.08.2009

blachaW Kobylej Górze po godzinie 22:00 do stojącego mężczyzny przed jednym z lokalnych barów podbiegły dwie osoby ubrane w kominiarki oraz kamizelki fluoroscencyjne krzycząc przy tym „na ziemię, do samochodu”!!! Następnie przy użyciu siły fizycznej wciągnęli mężczyznę do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie po godzinie 22:00 otrzymał zgłoszenie, że w Kobylej Górze przed kilkoma minutami doszło do uprowadzenia mężczyzny. Z relacji świadków wynikało, że do stojącego mężczyzny przed jednym z lokalnych barów podbiegły dwie zamaskowane osoby – były ubrane w kominiarki oraz kamizelki fluoroscencyjne. Następnie krzycząc do mężczyzny „na ziemię, do samochodu” użyli siły fizycznej i wciągnęli go do samochodu marki fiat stilo po czym odjechali w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast rozpoczęli penetrację terenu Kobylej Góry, szukali pojazdu, legitymowali osoby, sprawdzali miejsca, w których wyżej opisane osoby mogły się zatrzymać. Jednakże wszelkie czynności policjantów nie prowadziły do bliższych informacji w tej sprawie!!!

Nie prowadziły, bo to był tylko żart!!!

Jak się okazało te dwie osoby, to koledzy uprowadzonego mężczyzny i to był tylko żart. Dwóch mężczyzn J.M. – lat 19, A.K. – lat 22 (mieszkańcy Kobylej Góry) postanowili zrobić kawał swojemu koledze z Ostrzeszowa. O godz. 22:00 podjechali pod jeden z lokalnych barów, gdzie wcześniej umówili się z kolegą z Ostrzeszowa. Pomyśleli, że zrobią mu kawał i postanowili ubrać kominiarki oraz kamizelki po czym podbiec do kolegi i przy użyciu siły wciągnąć go do samochodu. Wszyscy trzej mężczyźni przyznali się, że była to tylko zabawa i nie sądzili, że swoim zachowaniem spowodują reakcję służb ratunkowych.

Tylko żart – jednakże kolega z Ostrzeszowa jak oświadczył, że się wystraszył!

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie rozważa kwestię pociągnięcia do odpowiedzialności karnej dwóch „żartownisiów”.