Seria kradzieży kieszonkowych - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seria kradzieży kieszonkowych

Data publikacji 29.09.2009

blacha

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w dniu 24 września b.r. odnotowała cztery kradzieże kieszonkowe na Targowisku Miejskim przy ulicy Łąkowej w Ostrzeszowie. Nieznani dotąd sprawcy wykorzystując nieuwagę kobiet zajętych zakupami przy straganach, kradli z ich torebek portfele z zawartością pieniędzy i dokumentów.

W dniu 26 września bieżącego roku nieznany dotąd sprawca wykorzystując nieuwagę mężczyzny dokonał kradzieży pozostawionego beztrosko na ladzie baru telefonu komórkowego Nokia N95.

KOMENDA POWIATOWA POLICJI APELUJE!!!

PILNUJMY SWOJEJ TOREBKI I CENNYCH RZECZY!!!!

W czasie zakupów w miejscach bardzo zatłoczonych, miedzy straganami, gdzie czasami przeciskamy się, by przejść, zawartość naszych torebek oraz kieszeni staje się bardzo łatwym łupem dla złodzieja.
Chcąc takim sytuacjom zapobiegać, patrole policji są obecne na targowiskach i podobnych, zatłoczonych miejscach. Jednakże wzmożona praca policjantów nie przyniesie skutku bez ostrożności i większej czujności każdego z nas. Dlatego pamiętajmy o najważniejszych rzeczach, które sami możemy zrobić, aby nie stać się ofiarą kieszonkowca:
- unikajmy miejsc, gdzie panuje duże zagęszczenie ludzi, kieszonkowcy często wykorzystują to do bezpośredniego zbliżenia się do ofiary, a zdarza się również, że pracując w większych grupach potrafią sami robić tzw. „sztuczny tłok”;
- portfele, dokumenty oraz inne cenne rzeczy chowajmy do wewnętrznych kieszeni kurtek i marynarek;
- torebki trzymajmy zawsze blisko siebie, najlepiej przed sobą, pilnując by były zamknięte;
- zwracajmy szczególną uwagę na osoby stojące zbyt blisko nas, ponieważ mogą to być kieszonkowcy, którzy sprawdzają naszą czujność i to, czy zareagujemy;
- nie trzymajmy pieniędzy w jednym miejscu, rozłóżmy je po kilku kieszeniach, pozwoli to zminimalizować straty w przypadku kradzieży;
- nie pokazujmy innym zawartości swojego portfela;
- podczas pakowania zakupów, czy przymierzania garderoby starajmy się nie zostawiać torebki na podłodze, bądź ladzie – złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment.

Będąc bardziej czujnym podczas zakupów oraz stosując się do powyższych rad, wszyscy powinniśmy uniknąć "rozdawania prezentów" ludziom, którzy na to nie zasługują.