Agresywny podopieczny - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny podopieczny

Data publikacji 28.10.2010

paragraf_2911Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował dozór policji i zakaz opuszczania kraju wobec mieszkańca gminy Grabów nad Prosną, który znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego w czasie pełnienia służby.

W poniedziałkowe popołudnie (25.10.2010r. godz. 15:20) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie od kuratora społecznego, że jest u podopiecznego Z.N. (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną), który znajduje się w stanie nietrzeźwości, zachowuje się wobec niego agresywnie i uniemożliwia mu wykonanie czynności służbowych. Skierowani dzielnicowi na miejsce zdarzenia potwierdzili zachowanie podopiecznego, który głośno wypowiadał słowa obelżywe wobec kuratora społecznego oraz był agresywny.  Nietrzeźwy awanturnik również nie szczędził obelżywych słów wobec funkcjonariuszy, a następnie bez powodu rzucił się na jednego z policjantów i próbował go pobić.

Na skutek zastosowanych chwytów obezwładniających agresor został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.Policjant  w wyniku podjętej interwencji wobec mężczyzny doznał ogólnych obrażeń ciała, ale po opatrzeniu lekarskim dalej pełnił służbę.

Od agresywnego podopiecznego pobrano krew do badania na zawartość alkoholu, gdyż odmówił poddaniu się badania na alko teście.