Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do dwóch kolizji drogowych (27.12.2012r.)

Data publikacji 28.12.2012

kogut_policyjnyDoprowadził do kolizji drogowej i odjechał z miejsca zdarzenia, kilak minut wcześniej uszkodził znak drogowy i również odjechał w nieznanym kierunku. Sprawcą okazał się 24-letni mężczyzna, który był pod znacznym wpływem alkoholu. Policjanci prowadzą dalsze czynnosci w tej sprawie. 

Tuż przed godziną 1:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Bukownica. Z ustaleń wynikało, że kierujacy samochodem marki opel vectra najechał na tył pojazdu ciężarowego marki lublin, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kilka minut później dyżurny Policji otrzymał kolejne zgłoszenie od swiadka zdarzenia, który przekazał, że kierujacy samochodem osobowym marki opel vectra w Ostrzeszowie na ul. Armii Krajowej uderzył w znak oznaczającey przejście dla osób pieszych i odjechał w nieznanym kierunku. W wyniku uderzenia od pojazdu odpadła tablica rejestracyjna, która doprowadziła bezpośrednio do sparwcy.

Dalsze czynnosci wykazały, że sprawcą powstałych kolizji okazał się 24-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną). Policjanci na terenie posesji miejsca zamieszkania sprawcy ujawnili pojazd marki opel vectra. Pojazd posiadał widoczne uszkodzenia, które odpowiadały zdarzeniom w Ostrzeszowie oraz w miejscowości Bukownica. Ponadto w pojeździe, na fotelu kierowcy siedział właściciel pojazdu pod wyraźnym wpływem alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badania na zawartość alkoholu w organiźmie

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.