Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie stosował się do wyroku Sądu i kierował samochodem na "podwójnym" gazie(29.12.2012r.)

Data publikacji 31.12.2012

lizakPolicjanci z drogówki w miejscowości Turze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki skoda felicia. Czynności kontrolne wykazały, że kierujacy prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami. Za nie stosowanie się do wyroku Sądu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dwa dni później w Ostrzeszowie ten sam mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, którzy patrolowali ul. Kwiatową. Podczas kontroli okazało się, że sprawca był nietrzeźwy. Teraz sprawca odpowie za dwa przestępstwa. 

W miejscowości Turze na drodze K-11 o godzinie 11:00 (29.12.2012r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mężczyznę (mieszkaniec powiatu kaliskiego) kierującego samochodem osobowym marki skoda felicia. 

Podczas czynnosci kontrolnych funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy. Sprawcy przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dwa dni później (31.12.2012r.) tuż po północy w Ostrzeszowie na ul. Kwiatowej policjanci zatrzymali tego samego mężczyznę, również kierującego samochodem marki skoda felicia. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że 27-latek jest nietrzeźwy (badanie wykazało ponad pół promila alkoholu). Sprawca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za nie stosowanie się do wyroku Sądu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.