Nielegalny pobór prądu (27.12.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny pobór prądu (27.12.2014r.)

Data publikacji 28.12.2014

gniazkoPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności w sprawie nielegalnego poboru energii. Kradzież prądu miała miejsce w jednym z ostrzeszowskich mieszkań. Sprawca podłączając się przy pomocy przedłużacza do gniazdka administratora budynku, kradł prąd pomijając w ten sposób urządzenie pomiarowe liczące pobór energii w mieszkaniu.  W chwili obecnej trwają ustalenia powstałych strat na szkodę Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

W czwartek (27.12.2014r.) ostrzeszowscy policjanci zatrzymali 66-letniego mieszkańca gminy Ostrzeszów, który kradł prąd.

Sprawca korzystał nielegalnie z poboru energii, poprzez podłączenie przedłużacza do gniazdka w piwnicy budynku Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrzeszowie pomijając w ten sposób urządzenie pomiarowe liczące pobór prądu w mieszkaniu, które użytkuje. 

W chwili obecnej szacowane są straty na szkodę Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrzeszowie. 

Przypominamy, że kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz aspektu prawnego kradzieży prądu należy brać pod uwagę aspekt dotyczący zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników urządzeń elektrycznych. Brak zabezpieczeń na nielegalnych instalacjach stwarza wiele zagrożeń, zarówno dla osób dokonujących kradzieży jak i osób postronnych, zupełnie nieświadomych wykonania przeróbek.