...cofali na Al. Wolności - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

...cofali na Al. Wolności

Data publikacji 18.01.2010

blachaOboje cofali na Al. Wolności i doprowadzili do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu zdarzenia orzekli współwinę kierowców. Jeden z kierujących przyjął mandat karny, drugi natomiast nie zgodził się z decyzją policjantów i odmówił przyjęcia mandatu.

W piątek (15.01.2010r.) około godz. 11:00 w Ostrzeszowie na ul. Al. Wolności doszło do kolizji drogowej. Mężczyzna A.M. (mieszkaniec gminy Ostrzeszów) kierujący samochodem marki fiat scudo wykonywał manewr cofania z prywatnej posesji chcąc włączyć się do ruchu. Podczas manewru nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w samochód osobowy marki mercedes kierowany przez mieszkańca gminy Grabowa nad Prosną – mężczyznę A.D., który w tym czasie także wykonywał manewr cofania na ul. Al. Wolności.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, iż kierujący pojazdami byli trzeźwi i do powstałej kolizji drogowej przyczynili się oboje. Orzeczono współwinę, co wiązało się w dalszym toku postępowania nałożeniem mandatu karnego na kierujących pojazdami. Jeden z kierujących przyjął mandat karny, natomiast drugi kierujący nie zgodził się z taką decyzją i nie przyjął mandatu karnego. W związku z powyższym policjanci sporządzili materiały do wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.