Wyłudzili co najmniej 300 000 złotych - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili co najmniej 300 000 złotych

Data publikacji 29.03.2010

sdc13292Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec 26-letniego mężczyzny, który dokonał szereg oszustw i wyłudzeń kredytów w kwocie co najmniej 300 000 złotych na szkodę wielu banków na terenie całego kraju.

Ostrzeszowscy policjanci  z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w dniu 24 marca b.r. zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego sprawców wyłudzeń kredytów w kwocie co najmniej 300 000 złotych na szkodę wielu banków z całego kraju.

26-letni mężczyzna pochodzący z powiatu jarocińskiego był organizatorem przestępczego procederu polegającego na werbowaniu osób – byli to bezrobotni mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego. Mężczyzna ten wyrabiał fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu oraz fałszywe dokumenty potwierdzające pobieranie rent bądź emerytur, a następnie z tymi osobami udawał się do banków, gdzie po przedstawieniu stosownych dokumentów uzyskiwał kredyty w różnych kwotach. Wyłudzone kwoty to od 9 000 do 30 000 tyś. złotych.

W dniu 26 marca 2010r. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 26-letniego sprawcy zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy za oszustwa i wyłudzenia kredytów.

Aktualnie trwają czynności co do ustalenia wszystkich osób, które brały udział w tym przestępczym procederze oraz ustalenie kwot wyłudzonych pieniędzy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.