Zbiegł z miejsca zdarzenia - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zbiegł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 30.05.2010

W galeriaSiedlikowie kierująca berlingo chcąc uniknąć zderzenia z kierującym fiatem 126p zaczęła hamować, a następnie wjechała do rowu. Kierujący fiatem zbiegł z miejsca zdarzenia, jak się okazało był nietrzeźwy.

W piatek (28.05.2010r.) po 10:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Siedlków. Z ustaleń wynikało, że kobieta M.N. (mieszkanka powaitu ostrzeszowskiego) kierująca samochodem marki citroen berlingo chcąc uniknąć zderzenia z kierujacym samochodem osobowym marki fiat 126p, który jadąc przed nią nagle wykonal manewr skretu w lewo zaczęła hamować, a nastepnie wjechała do rowu. Kierujący fiatem zbiegł z miejsca zdarzenia, natomiast kierująca citroenem jak twierdziła najprawdopodobniej przytarła ten pojazd.

Policjanci ustalili kierującego fiatem, był to meżczyzna Sz.M. (mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego), który jak sie okazało w chwili zdarzenia kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, ponadto pobrano także krew do badania.


Policjanci kierującą citroenem ukarali mandatem karnym, nietrzeźwy kierujący odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.