Policjanci w Przedszkolu nr 6 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w Przedszkolu nr 6

Data publikacji 15.04.2010

przedzszkoleJuż od dawien dawna mówi się, że szeroko rozumiana prewencja przynosi pozytywne rezultaty, lepiej zapobiegać aniżeli ponosić następstwa nieprzemyślanych działań. Dlatego też policjanci zapobiegając zdarzeniom drogowym, zdarzeniom kryminalnym, wszelkim wykroczeniom bardzo często odwiedzają i rozmawiają z najmłodszymi mieszkańcami powiatu ostrzeszowskiego. W czwartek policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 6 w Ostrzeszowie.

Czarny mundur, odblaskowa kamizelka oraz codzienne „narzędzia” pracy każdego policjanta – to właśnie z tym mogły zapoznać się oraz dotknąć pięcio i sześciolatki z przedszkola nr 6 w Ostrzeszowie im. Misia Uszatka. W czwartek (15.04.2010r.) w godzinach dopołudniowych policjanci odwiedzili najmłodszych mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, aby przekazać ważne oraz cenne informacje o bezpieczeństwie. Maluchy z bliska mogły zobaczyć mundur, dowiedzieć się co to są środki przymusu bezpośredniego, a co niektóre nawet dotknąć.

Bardzo dobrze wykonaną pracę w wychowaniu trzeba oddać rodzicom oraz przedszkolankom, albowiem poruszona tematyka przez policjantów dotycząca bezpiecznej zabawy na podwórzu, podstawowych zasad bezpieczeństwa w ramach ruchu drogowego oraz „uwaga obcy” w tym przypadku rola policjantów polegała tylko na przypomnieniu. Ale za to między dziećmi oraz policjantami wywiązała się poważna dyskusja o sposobach i metodach dotyczących bezpiecznej zabawy i bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Również policjanci mile byli zaskoczeni znajomością numerów alarmowych przedszkolaków oraz podawanymi przykładani przez nich kiedy oraz w jakich przypadkach należy wezwać poszczególne służby ratunkowe.

„Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku”. Johann Wolfgang Goethe 

przedzszkole2