Kradli telewizory LCD, odtwarzacze DVD, laptopy... - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli telewizory LCD, odtwarzacze DVD, laptopy...

Data publikacji 25.11.2010

blachaOstrzeszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali ośmioosobową grupę włamywaczy, która działała na terenie województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Włamywacze przy pomocy łomów wchodzili do różnych obiektów handlowych, domków letniskowych, a ich łupem były przede wszystkim telewizory LCD, odtwarzacze DVD, laptopy, alkohol, artykuły spożywcze.

W pierwszych dniach listopada 2010 roku ostrzeszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali grupę włamywaczy. Sprawcy to siedmiu mężczyzn i jedna kobieta, młodzi ludzie w wieku od 18 do 21 lat, mieszkańcy naszego powiatu. Przy pomocy łomów wchodzili do barów, sklepów, lokali gastronomicznych i do domków letniskowych.

Z miejsc zdarzenia zabierali najcenniejsze przedmioty, były to przede wszystkim telewizory LCD od 21 do 42 cali, laptopy, odtwarzacze DVD, wieże VHS, kuchenki mikrofalowe. Także ich łupem były papierosy różnych marek, alkohole w postaci wódki, liczne artykuły spożywcze. Powstałe straty w wyniku działania przestępców szacowane było na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że włamywacze działali nie tylko na terenie powiatu ostrzeszowskiego, ale również na terenie powiatu kępińskiego, ostrowskiego, a także sąsiedniego  województwa dolnośląskiego w powiecie sycowskim.

Skradzione mienie odzyskano i oddano właścicielom. W stosunku do pięciu sprawców Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zastosowała dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Jednakże nadal ostrzeszowscy policjanci pod nadzorem tutejszej Prokuratury Rejonowej wykonują czynności w tej sprawie.