"Bezpieczeństwo dziecka na drodze" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczeństwo dziecka na drodze"

Data publikacji 28.09.2010

pic26500„Bezpieczeństwo dziecka na drodze” – to już kolejna wspólna akcja oświatowo-edukacyjna  przeprowadzona przez ostrzeszowską Policję i firmę Statoil Polska. Tym razem całe przedsięwzięcie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie przy ul. Łąkowej. Pierwszoklasiści po uprzednim spotkaniu z policjantem i pogadance na temat bezpieczeństwa wykonali prace plastyczne pod hasłem „Moja bezpieczna droga do szkoły”! Dziś nastąpiło oficjalne wręczenie nagrody głównej oraz nagród pocieszenia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w dniu dzisiejszym (28.09.2010r.) ostrzeszowska Policja wspólnie z firmą Statoil Polska przeprowadziła akcję oświatowo-edukacyjną pod hasłem „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Tym razem przedsięwzięcie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie przy ul. Łąkowej. Akcja adresowana była wyłącznie dla uczniów klas pierwszych, których zadaniem było wykonać prace plastyczną o tematyce bezpiecznej drogi do szkoły.

Ostrzeszowscy policjanci z początkiem miesiąca września odwiedzili pierwszaki, do których adresowano akcję. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w drodze do ich szkoły oraz domu, o występujących lokalnych zagrożeniach oraz o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Dziś nastąpiło oficjalne podsumowanie konkursu plastycznego i wręczenie nagrody głównej oraz nagród pocieszenia.

Spośród dwóch rywalizujących ze sobą klas, zwyciężyła praca ucznia z klasy Ib, który dziś do domu wróci na rowerze, oczywiście pod okiem mamy. Jednak zaznaczamy, że wszystkie prace były bardzo ciekawe i kolorowe.

 

statoil
statoil2
statoil3
statoil4
statoil5
statoil6