Dzień obdarowania - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień obdarowania

Data publikacji 10.12.2010

urocz-4Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie zorganizowała wyjątkowy dzień obdarowania. Policjanci i pracownicy Policji podjęli inicjatywę zbiórki środków finansowych i udzielenia wsparcia rodzinie Państwa Sroczyńskich w związku z tragicznym wypadkiem drogowym, do którego doszło w listopadzie 2010r. Także w tym dniu zaprezentowano samochód osobowy marki Honda Civic, który w najbliższych dniach zostanie przekazany ostrzeszowskiej drogówce.

Wyjątkowy dzień obdarowania odbył się w piątek (10.12.2010r.) o godz. 11:30 w sali Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. Na powyższą uroczystość złożyło się kilka ważnych okazji. Jedną z nich było udzielenie wsparcia rodzinie Państwa Sroczyńskich w związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w pierwszych dniach listopada 2010r. w miejscowości Niedźwiedź oraz obdarowanie przybyłych dzieci – Wojtka, Iwony i Roberta Sroczyńskich oraz Kuby Błocha świątecznymi paczkami i podarunkami w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W uroczystości również uczestniczył Dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Pan Jerzy Gładysiak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Pan Stanisław Piotrowski, Pan Henryk Wawrzyniak – szef firmy Ratownictwa Medycznego „Wawrzyniak” s.c. w Ostrzeszowie oraz przedstawicie samorządów powiatu ostrzeszowskiego.  

urocz-4

 

urocz-3
urocz-7

 

Jakże ogromną radością dla ostrzeszowskich policjantów było widzieć uśmiech na twarzy Pani Iwony Suchorskiej-Kurzawa dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej Dom Dziecka w Ostrzeszowie. To właśnie dziś w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dokonano oficjalnego przekazania samochodu marki Skoda Felicja na rzecz Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Przedmiotowy samochód uprzednio był użytkowany przez jedną z jednostek Policji garnizonu wielkopolskiego. Ze względu na ustawę modernizującą między innymi sprzęt transportowy użytkowany przez policjantów – Skoda Felicja została zastąpiona innym pojazdem. Tym samym przedmiotowy samochód mógł zostać przekazany nieodpłatnie na rzecz Domu Dziecka.

urocz-9

 

Także podczas dzisiejszej uroczystości nastąpiła prezentacja samochodu osobowego marki Honda Civic. Pojazd ten został zakupiony ze środków Urzędu Marszałkowskiego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, a który w najbliższych dniach oficjalnie zostanie przekazany przez Szefa Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Marka Woźniaka na ręce Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu  - mł.insp. Krzysztofa Jarosza. Dzięki temu wsparciu ostrzeszowska drogówka będzie niezawodnie zwalczać piratów drogowych.

urocz-12

urocz-12

 

urocz-12

 

uroczystosc-1

 

uroczystosc-2

Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem gminy Doruchów Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została obdarowana niezbędnym sprzętem elektronicznym i komputerowym, jest to:  kserokopiarka, zestaw komputerowy, drukarka laserowa, cyfrowy aparat fotograficzny. Jest to sprzęt niezbędny i konieczny dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej komendy.

102

 

Również należy podkreślić, że o prawidłowe funkcjonowanie naszej komendy troszczy się także stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie. To już kolejny raz stowarzyszenie obdarowało nas sprzętem elektronicznym; tym razem Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie otrzymała drukarkę laserową, która została zakupiona przez Ratownictwo Medyczne „Wawrzyniak” s.c. w Ostrzeszowie.

urocz-11

 

Dzisiejszy dzień obdarowania nie sposób wyrazić prostymi słowami, mł. insp. Dariusz Bieniek Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie serdecznie podziękował za przekazany sprzęt i zapewnił, że będzie w sposób właściwy użytkowany i wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem.

Jednakże największym szczęściem dla nas wszystkich było zobaczyć uśmiech Wojtka, Iwonki, Roberta i Kubusia.    

urocz-10

 

urocz-8