Wykorzystał nieuwage bawiących sie osób - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał nieuwage bawiących sie osób

Data publikacji 24.01.2011

torebkaNa jednej z dyskotek w powiecie ostrzeszowskim 19-letni mężczyzna wykorzystując nieuwagę osób bawiących się w lokalu ukradł z torebek damskich telefon komórkowy, aparat fotograficzny oraz pieniądze. Łączna wartość strat, to kwota ponad 700 złotych, policjanci odzyskali skradzione mienie i oddali osobą pokrzywdzonym.

Do zdarzenia doszło w miniona sobotę (22.01.2011r.) na terenie jednej z dyskotek w powiecie ostrzeszowskim. Po godzinie 22:00 dyżurny ostrzeszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od młodej kobiety, że jest na dyskotece i podczas zabawy, ktoś zabrał z jej torebki telefon komórkowy oraz aparat fotograficzny. Pokrzywdzona wartość utraconych rzeczy wyceniła na kwotę 600 złotych. Policjanci na miejscu zdarzenia natychmiast ustalili sprawcę kradzieży, był to 19-letni mieszkaniec gminy Doruchów, który skradzione przedmioty miał w kieszeni. Ponadto był w stanie nietrzeźwości, gdzie badanie wykazało ponad półtora promila alkoholu. Jak się dalej okazało sprawca okradł jeszcze jedną osobę w tym samym lokalu. 19-latek wykorzystując nieuwagę bawiącej się kobiety zabrał z pozostawionej torebki pieniądze w kwocie 117zł.

Policjanci skradzione mienie oddali osobą pokrzywdzonym, sprawcę zatrzymano w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie w dniu następnym usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie.